Kurs Hakkında

Spor; Sağlıklı yaşam için son derece önemli bir yere sahiptir. Uzman bireylerden destek alınarak doğru zamanda doğru sporun yapılabilmesi mümkündür. Bireyin ruh ve beden sağlığı olarak daha güçlü olmasına destek olan spor koçları son yıllarda özel meslek dallarından biri haline gelmiştir. Online Eğitim Sertifika ile üniversite işbirliği ile hazırlanan spor koçluğu eğitimi sertifika programına katılarak sizde Spor Koçu olarak spor merkezlerinde hizmet verebilirsiniz.

 Geleceğin mesleği Spor koçları;

Bireyin daha başarılı olması için neler yapması gerektiğini planlar,
Kişinin kör noktalarını görmesine yardımcı olur ve sporcunun içinde bulunduğu duygusal ya da fiziksel girdaptan çıkmasına destek olurken, bireyin gerçek potansiyeliyle buluşmasında etkin rol oynar.
Spor koçu , başarı ya da başarısızlık sonucunda; sonucun sadece istatiksel ifadelerini ve sonuç tablosunu görmek yerine, sporcuyu bu başarı ya da başarısızlığa götüren etkenleri de görebilmesini sağlar. Hayatın her alanında olduğu gibi sporda da başarı için programlı, zamana bağlı ve çok yönlü bir çalışma sunar.

Genel kapsamda spor alanlarında görev alan ve kişilerin doğru spor yapmalarına destek olan sağlıklı ve idealleri olan bireylere “spor koçları” adı verilmektedir. Spor merkezine sağlıklı bir yaşam sürmek için gelen kişilere neler yapabileceklerini anlatan ve aynı ortamda fiilen bu hareketleri gösteren spor koçları bu sektörde aranan kişiler olmuşlardır. Sporcuların daha iyi ortamlarda spor yapmalarına yardımcı olarak, eksik veya yanlış olan kısımları hatırlatan deneyimli sporculardır. Sporu anlatabilmeleri için sporcu olmaları şarttır.

Spor Koçlarının Görev Alabilecekleri İstihdam Alanları
Spor koçluğu sağlıklı yaşam için görev alan kişilerin genel adıdır. Spor koçları çalışabilecekleri alanlarda değerlendirilmeleri koşulunda emeklerinin karşılığı olan ücreti maaş şeklinde alırlar. Spor Koçlarını çalışabilecekleri alanlar;

 • Spor salonları,
 • Diyet merkezlerinde,
 • Özel spor merkezlerinde,
 • Koçluk merkezlerinde,
 • Fitness salonlarında,
 • Sağlıklı yaşam için ayrılan merkezler( Spa, otel, hamam ),
 • Spor ile ilgili tüm alanlarda spor koçları görev alabilirler.
 • Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika programına katılarak sizde SPOR KOÇU olabilirsiniz. 

Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası Süreci
Eğitiminizi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız. Eğitime Giriş Bilgileriniz Sms ya da E- Maillerinize iletilecektir. Canlı ders, video ve ya doküman şeklindeki Eğitiminizde Zaman Yönetimi Tamamen Sizin Kontrolünüzde Olacaktır.

 1. 5 Sınav Hakkında 50 ve Üzeri Puan Oluşturarak Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlerimizin Sertifikaları Adreslerine Kargolanır.
 2. Sertifika Üzerinde Uzaktan Eğitim İbaresi Yer Almamaktadır.
 3. Sertifikanız Ömür Boyu Geçerlidir.
 4. Sertifikanızda Üniversitenin Adı ve Logosu, Eğitimin Adı, Saati ve Tarihi Yer Alacaktır.
 5. Sertifikanızda Adınız Soyadınız, Vatandaşlık Numaranız ve Sertifika Numaranız Yer Alacaktır.
 6. Sertifikanız Islak İmzalı olarak Gelecektir.

Kurslarımız ile öğrenmeye başla