Kurs Hakkında

Reformer Pilates, vücudun her kısmını dahil ederek egzersizler için dayanıklılık ve destek sağlayan bir egzersiz ekipmanıdır. Reformer Pilates Eğitmenliği Eğitimi vücut temeli ile kol ve bacak gücü, stabilite, esneklik, koordinasyon ve denge geliştirmek için Reformer’in nasıl kullanacağına dair kapsamlı bir bilgi sağlamaktadır.

Reformer Eğitmenliği ile her tür beceri seviyesindeki kursiyerlere yönelik uyandırıcı ve eğlenceli çalışma sağlamaktadır.

Online Eğitim Sertifika ile Üniversite iş birliği ile hazırlanan  Reformer Pilates Eğitmenliği Eğitimi programı ile başarılı, donanımlı, kendinize güvenen ve kendini çok iyi yetiştirmiş Reformer Eğitmenleri yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Reformer Pilates Eğitmenleri ;

 • Pilates Reformer’’in konsepti ve kullanım alanları
 • Kimlere, ne şekilde yarar sağlayabilir?
 • Egzersiz bilimi ve doğru kullanımı
 • Reformer egzersizleri ve yararları
 • Reformer egzersizlerinin modifikasyonları
 • Vücut analizi ve kontrolü
 • Beden tipine göre egzersiz ayarlamaları gibi konularda bilgi ve beceri sahibi olmaları beklenir.
 • Reformer Pilates başlangıç ile seviye hareketleri öğretilerek reformer ekipmanının yapısı, güvenli kullanımı ve tüm fonksiyonları hakkında kursiyerlerine bilgi verebilme becerisi kazanırlar.

Reformer Pilates orta seviyede farklı postür ve fitness seviyesine sahip kişilere egzersiz programlama becerisi kazanmanın yanında orta seviye reformer hareketleri ile kursiyerlerinizin repertuarını geliştirmeniz gerekmektedir.

Reformer Pilates ileri seviye ileri seviye Reformer egzersizlerini öğrenirler.

Reformer Pilates Eğitmenleri ileri seviyede farklı şiddetteki egzersizler ile sporcular ve ileri seviyedeki üyeler için egzersizler dizayn edebilirler. Ayrıca  yüksek yoğunlukta power workout çalışmaları, ileri seviye antrenman yöntemleri öğrenerek üyelerinizin performansınızı geliştirebilirler.

Reformer Pilates Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası Süreci
Eğitiminizi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız. Eğitime Giriş Bilgileriniz Sms ya da E- Maillerinize iletilecektir. Canlı ders, video ve ya doküman şeklindeki Eğitiminizde Zaman Yönetimi Tamamen Sizin Kontrolünüzde Olacaktır.

 1. 5 Sınav Hakkında 50 ve Üzeri Puan Oluşturarak Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlerimizin Sertifikaları Adreslerine Kargolanır.
 2. Sertifika Üzerinde Uzaktan Eğitim İbaresi Yer Almamaktadır.
 3. Sertifikanız Ömür Boyu Geçerlidir.
 4. Sertifikanızda Üniversitenin Adı ve Logosu, Eğitimin Adı, Saati ve Tarihi Yer Alacaktır.
 5. Sertifikanızda Adınız Soyadınız, Vatandaşlık Numaranız ve Sertifika Numaranız Yer Alacaktır.
 6. Sertifikanız Islak İmzalı olarak Gelecektir.

Kurslarımız ile öğrenmeye başla