Kurs Hakkında

Psikolojik danışmanlık ve psikoterapi, psikolog ve danışan arasındaki ilişkiyi temel alan iyileştirme yöntemi olarak görülür. Psikolojik danışmanlık psikolojik rahatsızlıkların üstesinden gelmeye yardımcı olmanın yanı sıra insanların kişisel, ilişkisel, ailevi ya da iş kaynaklı duygusal zorluklarının üstesinden gelmelerine de yardım etmektedir.

Psikolojik danışmanlık ve psikoterapiye bakış önceleri Terapiye gitmenin ne gereği var?, Problemin kaynağı benim, ben kendim çözebilirim, Benim çözemediğimi başkası çözemez, Bende bir sorun yok ki psikoloğa gideyim” gibi ifadelerken; artan farkındalık düzeyiyle beraber kişiler için önemi artan bir hizmet haline gelmiştir.

Psikolojik danışmanlık ve psikoterapi, size tarafsız, yargısız bir şekilde işbirliği yapmaya hazır olan bir klinik psikolog ile kendinizi rahat hissederek açıkça konuşabileceğiniz bir ortam sağlar ve terapi süreci sayesinde daha sağlıklı ve işlevsel bir yaşama sahip olmanıza yardımcı olur. 
Psikolojik danışmanlık desteği almak için illa ”problemli” ya da ”hasta” olmaya gerek yoktur.

 • Bunaltıcı, uzun süren çaresizlik ve mutsuzluk duygularıyla karşı karşıya kalma durumlarında
 • Kendi uğraşlarınıza, aile, arkadaş çevrenizin yardımlarına rağmen sizi rahatsız eden problemleriniz geçmiyorsa,
 • Kendinizi her daim kaygılı, karamsar ve sinirli hissediyorsanız,
 • İş hayatınızda konsantre olmakta güçlük çekiyorsanız,
 • Hayat kaliteniz eskisi gibi değilse,
 • Aile ve sosyal ilişkilerinizde sorun yaşıyorsanız
 • Davranışlarınız sizi madde/alkol kullanmaya , sinirlenmenize ve diğer insanlara zarar vermenize yol açıyorsa Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapiden yararlanabilirsiniz.
 • Psikolojik danışmanlığın ne olduğunu, nerede ihtiyaç duyduğunuzu, hangi konuda uzman olduğunu ve size neler sağlayabileceğini anlayabilmek için sizde Psikolojik Danışmanlık Eğitimi Sertifika programına katılmalısınız.

Psikolojik Danışmanlık Eğitimi Sertifikası Süreci
Eğitiminizi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız. Eğitime Giriş Bilgileriniz Sms ya da E- Maillerinize iletilecektir. Canlı ders, video ve ya doküman şeklindeki Eğitiminizde Zaman Yönetimi Tamamen Sizin Kontrolünüzde Olacaktır.

 1. 5 Sınav Hakkında 50 ve Üzeri Puan Oluşturarak Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlerimizin Sertifikaları Adreslerine Kargolanır.
 2. Sertifika Üzerinde Uzaktan Eğitim İbaresi Yer Almamaktadır.
 3. Sertifikanız Ömür Boyu Geçerlidir.
 4. Sertifikanızda Üniversitenin Adı ve Logosu, Eğitimin Adı, Saati ve Tarihi Yer Alacaktır.
 5. Sertifikanızda Adınız Soyadınız, Vatandaşlık Numaranız ve Sertifika Numaranız Yer Alacaktır.
 6. Sertifikanız Islak İmzalı olarak Gelecektir.

Kurslarımız ile öğrenmeye başla