Kurs Hakkında

Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Sertifikası Çözüm odaklı tedavi, danışanın tedavi almasına neden olan sorunun nedenine odaklanmak yerine, tedavi süreci sonunda elde etmek istediklerine odaklanan bir tedavi yöntemidir. Geleneksel terapiler genellikle geçmişe, geçmiş olaylara ve ilişkilere odaklanır. Çözüm odaklı terapi, danışanın amaçlarını ve geçmişte problemle başa çıkabildikleri durumları netleştirmeye odaklanır.

Çözüm odaklı terapi ile önemli olan danışanın geçmişi değil, bugünü ve geleceğidir. Terapist danışana ulaşmak istediği geleceği hayal etmesini söyler. Bu aşamadan sonra danışan ve terapist birlikte çalışarak danışanın bu ideal geleceğe doğru ilerlemesini sağlar. Çözüm, müşterinin kişisel kaynaklarında zaten mevcuttur. Önce bu kaynakları fark edin ve sonra bunları kullanmaya odaklanın. Son adımda ise sorunun nedeni ile uğraşmamak, sorunun nasıl üstesinden gelineceğine odaklanmaktır.

Çözüm odaklı terapi, değişimin insan yaşamında sonsuz olduğuna inanır. Bu sayede müşterilerin geleceğe istedikleri yönde ulaşmaları için güvenilir hedefler belirlemelerini sağlar. Bu noktada terapistin görevi, danışanı bu geleceğe doğru yönlendirmek ve hedeflerine ulaşmasını sağlamaktır.

Çözüm odaklı terapinin temel unsurları;

  • Bu terapiden beklentileriniz nelerdir?
  • Beklentileriniz karşılandığında günlük hayatınıza ne olur?
  • Beklentilerinize ulaşmak için hangi adımları attınız? Danışanlar bu üç temel soruya cevap verebildiklerinde hayatlarında önemli değişiklikler meydana gelecektir. 


Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi Sertifikası Süreci
Eğitiminizi evinizden, işyerinizden ya da dilediğiniz yerden internet üzerinden uzaktan eğitim şeklinde alacaksınız. Eğitime Giriş Bilgileriniz Sms ya da E- Maillerinize iletilecektir. Canlı ders, video ve ya doküman şeklindeki Eğitiminizde Zaman Yönetimi Tamamen Sizin Kontrolünüzde Olacaktır.

  1. 5 Sınav Hakkında 50 ve Üzeri Puan Oluşturarak Eğitimini Tamamlayan Kursiyerlerimizin Sertifikaları Adreslerine Kargolanır.
  2. Sertifika Üzerinde Uzaktan Eğitim İbaresi Yer Almamaktadır.
  3. Sertifikanız Ömür Boyu Geçerlidir.
  4. Sertifikanızda Üniversitenin Adı ve Logosu, Eğitimin Adı, Saati ve Tarihi Yer Alacaktır.
  5. Sertifikanızda Adınız Soyadınız, Vatandaşlık Numaranız ve Sertifika Numaranız Yer Alacaktır.
  6. Sertifikanız Islak İmzalı olarak Gelecektir.

Kurslarımız ile öğrenmeye başla